کنسرو خود گرم شونده


کنسرو خود گرم شونده ٬ در واقع نوعی از بسته بندی فعال مواد غذایی است که قادر به حرارت دهی ماده غذایی بدون نیاز به استفاده از منبع حرارتی خارجی است.این نوع کنسرو های غذایی معمولا برای استفاده کوهنوردان و مردمی که به مایکرویو و اجاق گاز دسترسی ندارند ٬مفید است.

 

 

ظروف و قوطی های خودگرم شونده به مدت چند دهه است که به طور تجاری در دسترس می باشند و به طور ویژه دارای محبوبیت خاصی در کشوری مانند ژاپن است.

بدنه این قوطی ها از 3 لایه تشکیل شده است که لایه اصلی و میانی محتوی مواد غذایی هست و لایه بعدی آن محتوی ماده شیمیایی به نام اکسید کلسیم (quicklime) پر شده است و لایه سوم مخزنی از آب است که شما با فشار دادن دکمه مخصوص در انتهای قوطی باعث پاره شدن مخزن آب خواهید شد و اجازه مخلوط شدن اکسید کلسیم با آب را صادر می کنید بنابراین واکنشی شیمیایی بسیار گرمازایی به وقوع خواهد پیوست و تقریبا امکان گرم کردن محتویات داخل قوطی یعنی همان غذا یا نوشیدنی را کمتر از 3 دقیقه تا حدود 60 درجه سانتی گراد را برای شما فراهم خواهد کرد.

از شرکت های تولیدی فعال در این زمینه٬می توان به شرکت کیتا سانگوی(kita sangyo co)اشاره کرد که از سال 1986 تولید خود را شروع کرده و تاکنون بالغ بر 40 میلیون کنسرو تولید کرده است.همچنین شرکت نستله انگلستان ٬محصولات خود را در این نوع کنسروها به بازار عرضه می کند.

فهرست
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟