تسمه کش بادی

معمولا حمل و نقل محصولات کاری سخت و پر خطر است، با کمک دستگاه تسمه کش و متصل کردن تسمه به دور محصولات از بهم ریختگی آن جلوگیری می شود. برای بسته بندی محصولاتی که به علت حجم زیاد امکان بلند کردنشان وجود ندارد از دستگاه تسمه کش پنوماتیک (پرتابل بادی) استفاده می شود. عملکرد دستگاه تسمه کش پنوماتیک تقریبا متفاوت تر از عملکرد سایر تسمه کش ها می باشد. در بین انواع دستگاه های تسمه کش، وزن مدل بادی از همه کمتر و در نتیجه حمل و نقل آن آسانتر است. عملکرد این دستگاه به وسیله نیروی باد است و در واقع نیروی باد تسمه را به دور بسته بندی می پیچد. تامین باد این دستگاه به وسیله ی پمپ باد مخصوص است. به همين علت وجود يک كمپرسور باد با قدرت حداقل 6 الی 7 بار در كنار دستگاه ضروری  است. با استفاده از باد اول تسمه دور محصول پیچیده می شود و پس از آن فرآیند دوخت انجام می شود‌. در بسته بندی محصولات بزرگ، حجیم با وزن سنگین که روی پالت قرار دارند مانند کاشی و سرامیک، سنگ، لوله، کیسه های سیمانی، کالاهای صنعتی و غیره این دستگاه بهترین گزینه است.

مشخصات فنی تسمه کش بادی

بدون نیاز به بست فلزی

وزن دستگاه kg 3.8

ابعاد دستگاه  130 × 115 × 275 میلی متر

توان دستگاه  3000 نیوتن

تغذیه باد یا فشار باد دستگاه  6 بار

قابلیت انجام کشش، برش و دوخت اصطحکاکی به صورت همزمان

مقاومت جوش تسمه PET  تا حداکثر 2 تن برای هر تسمه

تسمه دستگاه از جنس P.P یا PET و به عرض mm (19-16) و ضخامت mm (5/1-5/0)

دستگاه ساخت کشور چین – درجه یک و متعلق به شرکت DSI کره جنوبی

دارای گارانتی یکساله و خدمات پس از فروش 10 ساله

قیمت تسمه کش بادی
تسمه کش بادی گواتر کنترل
تسمه کش بادی
قیمت تسمه کش بادی

مزایای تسمه کش بادی

  • بدون نیاز به برق
  • طراحی زیبا، استفاده از طراحی ایمن
  • درجه بالایی از اتوماسیون، کنترل کننده قوی
  • آلودگی صوتی کم و مقرون به صرفه و عدم آلودگی زیست محیطی
  • به علت وزن و حجم کم دستگاه، به راحتی جا به جا می شود و کار با آن بسیار ساده است و تنها یک اپراتور برای کار بسته بندی و تسمه زنی کافی است.
  • دستگاه تسمه کش پنوماتیک (بادی) بدون نیاز به هرگونه بست و گیره کار می کند و یک دستگاه سه کاره است که هر سه مرحله کشش تسمه، پرس، چسباندن و برش تسمه را همزمان انجام می دهد.

نحوه عملکرد تسمه کش بادی

ابتدا هوای فشرده شده درون پیستون را داخل سیلندر فشار می دهد .سپس قسمت بالایی پیستون و نوار ارتعاش با پین حلقوی متصل می شود، در نتیجه نوار ارتعاش زمان پایین آمدن قسمت بسته شده کمربند بسته بندی را فشار می دهد. در مرکز نوار ارتعاشی سوراخ بیضوی وجود دارد. این سوراخ به موتور پنوماتیک متصل است. موتور پنوماتیک با سرعت بالا (۱۰۰۰۰ دور در دقیقه) می چرخد، در نتیجه نوار ارتعاش حرکت سریع معکوس را انجام می دهد. در این مرحله، قسمت پایینی کمربند بسته بندی ثابت شده و قسمت بالایی آن توسط ویبراتور به علت اصطکاک شدید هدایت می شود. همچنین قسمت بسته شده کمربند بسته بندی در اثر گرمای حاصل از اصطکاک، ذوب می شود. وقتی تایمر لرزش به زمان تعیین شده برسد، لرزش متوقف می شود و هم جوشی کامل انجام می شود.

استفاده از دستگاه تسمه کش از اهمیت بالای برخوردار است و نقش محافظ و نگهدارنده این محصولات را ایفا می کند. جهت سفارش دستگاه تسمه کش با کارشناسان فروش صنایع بسته بندی گواتر کنترل تماس بگیرید. قیمت مناسب و کیفیت واقعی را از GCPACK بخواهید.

فهرست
× سوالی دارید؟