نیاز به بسته بندی

نیاز به بسته بندی در همه محصولات دیده میشود، در واقع زندگی مدرن امروزی این چنین تقاضا می کند تا محصولات با شیوه ای صحیح عرضه شوند و به دست مشتری برسند. صنایع بسته بندی از زمان پیدایش تا بحال تغییر و تحولات زیادی را پشت سر گذاشته اند و امروزه توانسته اند با فناوری های مختلف بهترین متریال ها را برای بسته بندی استفاده کنند تا بتوانند رضایت مشتری را در بازارهای داخلی و خارجی کسب کنند.

ضرورت نیاز به بسته بندی

در ابتدا بیشتر محصولات به صورت فله ای عرضه می شود اما این روش به دلایلی زیادی از جمله بهداشت منسوخ شد. و کمتر کسی به سراغ خرید فله ای می رود. این موضوع در شرایط فعلی که اپیدمی ویروس کرونا در سطح جهانی گسترش پیدا کرده است اهمیت بیشتری دارد. چون باعث شده افراد کاملا به سمت خرید محصولاتی بروند که بسته بندی بهتر و بهداشتی تری دارند.

به طور کلی برای همه ما گاها پیش آمده که توجه چندانی به بسته بندی نکرده ایم و محصول خود را با شناخت قبلی که از آن داشته ایم خریداری می کنیم. اگر نگاه ریزتری به این موضوع بیندازیم متوجه خواهیم شد. که یک نیاز به بسته بندی تنها برای حفاظت از محصول نیست و ممکن است پیام های زیادی را به مخاطب برساند.

اهمیت نیاز به بسته بندی

شاید بهتر باشد از این به بعد نقش و اهمیت نیاز به بسته بندی را دست کم نگیرید. در بازاریابی یکی از مراحلی که باید به صورت آگاهانه و با تجزیه و تحلیل های پیاپی در مورد آن تصمیم گیری شود. نکات و ریزه کاری هایی هستند که باید در بسته بندی محصول رعایت شود تا موفقیت در فروش را تضمین کند.

تحت تاثیر قرار دادن مشتری و قرار دادن برند شما در لیست اولویت ها در درجه اول با این پارامتر شروع می شود. اگر نوع بسته بندی بتواند نظر او خریدار را جلب کند و متعاقبا محصول، کیفیت مورد انتظار او را داشته باشد. می توان امیدوار شد که این مشتری به شما فکر می کند و در خریدهای بعدی دوباره برند شما را در اولویت قرار می دهد.

در عصر حاضر یک بسته بندی موفق می تواند مشتری را ترغیب و تشویق به خرید دوباره کند. در واقع این تکنیک تنها مختص یک سری محصول خاص یا برای یک موقعیت مکانی خاصی نیست و در هر جا و هر مکانی برای هر محصولی قابل استفاده است. صنعت بسته بندی به قدری پیشرفت کرده که حتی افراد محصولات تولیدی خود را با بسته های اختصاصی عرضه می کند. و این موفقیت توانسته است بازار را قدرتمند تر کند و رقابت را بیشتر و بیشتر کند.

بهترین رنگ برای جذب مشتری

مزایای بسته بندی

به طور قطع می توان گفت که ن هر محصول پیش از عرضه به بازار، نیاز به بسته بندی است. چون این تکنیک می تواند معرف نام، خواص، مشخصات فنی و شیمیایی، تاریخ تولید مصرف، نحوه ی مصرف، شیوه ی صحیح نگهداری، آدرس کارخانه و ارتباط با آن ها باشد. امروزه به قدری بسته های مواد غذایی، آرایشی، خانگی و … زیبا و با کیفیت شده اند که حفظ و نگهداری محصول را تضمین می کنند.

معمولا نمی توان بسته بندی های زیبا را با متریال های بی کیفیت انجام داد. پس می توانید اطمینان حاصل کنید اگر بسته ی محصولی بسیار زیبا و با کیفیت است. قطعا تمام مراحل و مواد اولیه آن با کیفیت انتخاب شده است.

مزایای بسته بندی تنها به زیبایی و جلب نظر مشتری خاتمه پیدا نمی کند، در زیر چند مورد از مهمترین مزایا را بیان خواهیم کرد؛

حفاظت از محصول: هر محصولی از زمان تولید تا عرضه مراحل مختلفی را پشت سر می گذارد، این مراحل شامل حمل و نقل، انبارداری، عرضه در فروشگاه ها و عرضه به مشتری می باشد. در تمام این مراحل یک بسته بندی مناسب از محصول نگهداری می کند. در غیر این صورت تلفات و خسارت ها به چندین برابر می رسد که اصلا صرفه اقتصادی ندارد.

حفظ و نگهداری: مزیت دیگری است که برای محصولات غذایی کاربرد بیشتری دارد. معمولا بسته های مناسب دمای محصول را تنظیم و کنترل می کنند. بعضی از بسته ها برای محصولات فساد پذیر طراحی می شوند. و از هوای اصلاح و متعادل شده در داخل آن ها استفاده می شود. تا اگر برای مدتی محصول خارج از یخچال نگهداری شد خراب نشود.

چاپ روی محصول: شناسایی و تشخیص ماهیت با بسته بندی امکان پذیر است چون بر روی بسته ها چاپ انجام می شود و شناسایی می شود که چه چیزی داخل بسته است.

ظاهر زیبا: وقتی رنگ در بسته بندی، طراحی، مشخصات و سایر مولفه های روی بسته قوی باشد به راحتی در انتخاب مشتری تاثیر می گذارد. و بسته هایی را انتخاب می کند که از بیش از حد ساده و معمولی نباشند.

بازیافت: بسته ها ی محصولات غذایی و خانگی استفاده آسان و بی دردسری دارند. و به راحتی می توان آن ها را به صنایع بازیافت تحویل داد. می توان نوع بسته را با توجه به ارزش آفرینی تولید کرد تا با این شیوه بتوان گامی موثر در کسب رضایت مشتریان برداشت .مانند کیسه های تجزیه پذیر، بطری های قابل بازیافت و …
برند معتبر: معمولا برندهای معتبر برای تثبیت جایگاه خود در بازار به فکر بسته بندی هایی هستند. که به مشتری حس احترام و ارزشمندی داده شود.

به طوری که می خواهند با این عمل معنا، مفهوم، ارزش و هدف یک محصول را به نمایش بگذارند.زمانیکه شما محصول خود را با یک بسته بندی ویژه و اختصاصی عرضه می  کنید. در واقع برند تولیدی خود را متمایز کرده اید. با لطف این تکنیک می توانید طرح مرتبط با برند خود را بر روی بسته ها چاپ کنید. تا مشتری بتواند شما را از بین هزاران برند گوناگون، تشخیص دهد.

اهمیت نیاز به بسته بندی

کلام نهایی

هر محصولی که توسط کارخانه های مختلف تولید می شود برای عرضه نیاز به بسته بندی دارد. ایده ها و نگرش ها در خصوص بسته بندی انواع محصولات متفاوت است، معمولا صنایع تولیدی طرح و نقش درخواستی خود را به صنایع بسته بندی می دهند .و این صنایع دقیقا چیزی را که سفارش گرفته اند تولید و عرضه می کنند. و صنایع بسته بندی تمام تلاش خود را می کنند تا متریال ها و پارامترهایی را به کار بگیرند.

تا نظر مشتری را جلب کنند. اگر به دنبال بسته بندی جدید برای محصولات خود هستید؟ پاسخ ما صنایع بسته بندی گواتر کنترل با برند GCPACK می باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code